Jak začít s judem

Pro děti od cca 6 let a více

V současné době je kapacita tréninků téměř naplněna. Pro informaci o případných volných místech volejte paní Daně Vopatové na tel. +420 608 850 226.

Pokud uvažuješ nad judem, přijď na náš trénink a vyzkoušíš si, jestli by tě to bavilo. Nejlépe uděláš, pokud začneš v době náboru, tedy v září na začátku školního roku, případně i v lednu na začátku kalendářního roku. V průběhu roku nové členy nenabírámeZačátečníci mají trénink ve sporťáku každé úterý a čtvrtek od 16:30 do 17:15. Na první tréninky stačí mít tepláky a triko, hodí se i přezůvky a něco na pití. Sundej ze sebe všechny ozdoby, šperky, sponky. Holky s delšími vlasy si je svážou do culíku.

Jestli tě judo po zkušebním tréninku zaujme a budeš chtít chodit dále, je nutné se přihlásit do našeho oddílu. Zde je seznam kroků, které musíš ty nebo tvoje rodiče udělat:

  • Vyplnit přihlášku do oddílu a českého svazu juda (obdržíš po tréninku v kanceláři juda u pana Šimka) 
  • Zařídit si sportovní zdravotní prohlídku a nechat si u doktora potvrdit potvrzení ČSJu (musí se každý rok obnovit)
  • Zaplatit oddílové příspěvky a licenční známku ČSJu (více informací na tréninku)
  • Vyplnit online registraci na stránkách českého svazu juda. Ve formuláři zvol klub TJ VTŽ Chomutov z.s. Při registraci je potřeba do online formuláře nahrát vlastní barevnou fotografii ve formátu .jpg oříznutou v poměru 1 : 1.
  • Pořídit si kimono. S výběrem ti pomůže paní Vopatová na telefonním čísle +420 608 850 226

Pro děti od 3 do 5 let

Pro malé děti u nás funguje judo školka. Pro velký zájem je otevřeno vice tréninkových skupin po maximálně 10 dětech. Je tak zajištěn individuální přístup. Každá skupina trénuje 1 x týdně, tréninky judo školky probíhají každý všední den ve sporťáku, trénink trvá 45 min. Veškerou organizaci zajišťuje paní Vopatová na telefonním čísle +420 608 850 226.

Pokud máte o judo školku zájem, domluvte se s paní Vopatovou, ve které skupině judo školky je volno. V případě, že se spolu domluvíte a rádi byste s vaším dítětem chodili na tréninky judo školky, je potřeba udělat následující kroky:  

  • Vyplnit přihlášku do oddílu a českého svazu juda (obdržíte od paní Vopatové na tréninku)
  • Zaplatit oddílové příspěvky a licenční známku ČSJu
  • Vyplnit online registraci na stránkách českého svazu juda. Ve formuláři zvolte klub TJ VTŽ Chomutov z.s. Při registraci je potřeba do online formuláře nahrát barevnou fotografii vašeho dítěte ve formátu .jpg oříznutou v poměru 1 : 1. 

Na tréninky se chodí v teplákách a triku, nezapomeňte připravit dětem pití. Sundejte z nich také všechny ozdoby a sponky, holčičky by měli mít své dlouhé vlasy v culíku. Je také dobré, aby si děti došly před tréninkem na záchod.