Oddíl

Oddíl judo při TJ VTŽ Chomutov byl založen v roce 1950.
Od samého začátku oddíl trénuje ve sportovním domě.
V padesátých a šedesátých letech družstvo mužů startovalo v nejvyšší domácí soutěži.
Judisté Štemberk a Kostelník působili jak v mládežnické tak i seniorské reprezentaci. Kostelník vybojoval bronzovou medaili na Mistrovství Evropy juniorů.
V sedmdesátých a osmdesátých letech nová generace mužů také působila v nejvyšší domácí soutěži. V jednotlivcích získali medaile v  nejvyšších domácích a mezinárodních soutěžích hlavně mládežníci. V devadesátých letech, kdy se změnil způsob financování a vedení oddílu, se oddíl opět stabilizoval. Družstvo mužů doposud startuje v druhé nejvyšší soutěži.
V jednotlivcích byl několikanásobným mistrem České republiky Martin Marták, který vybojoval i sedmé místo na Mistrovství Evropy juniorů.
Lukáš Novakovský vozil medaile z mistrovství republiky od žákovských let i v současnosti patří mezi přední závodníky ve váze do 60 Kg.
V současné době reprezentuje Českou republiku na mezinárodních soutěžích osminásobná mistryně České republiky Nikola Marešová.
Jejími nástupkyněmi by se mohly v budoucnu stát i Kateřina Kittlerová, která se v roce 2008 stala mistryní ČR v kategorii mladších žákyň do 57 kg a Markéta Vlachová jež v roce 2010 získala titul přebornice mladších žákyň do 48 kg.
V roce 2009 naši judisté ziskali na Mistrovství ČR v kategorii mladších žáků jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile a v roce 2010 opět v kategorii mladších žáků a žákyň dokonce jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.
Další úspěchy našeho oddílu jsou shrnuty ZDE.
V oddíle judo TJ VTŽ Chomutov pravidelně trénuje kolem sedmdesáti sportovců v různých věkových skupinách.
Celková členská základna čítá v současné době cca 120 členů.
Činnost oddílu je financována formou členských příspěvků, dotací z města a různých sponzorských darů.

JUDO Chomutov, Mánesova 1999, Chomutov 430 01, E - mail : judo@judochomutov.cz , Tel. : +420 605 012 841, Fax : +420 474 651 518, Zde nás najdete